Jsme profesionálové v komplexní péči o vaše vozidlo

Naše obchodní společnost působí na českém trhu již více jak 20 let. Začali jsme jako podnikatelé v obchodu s ojetými vozidly. Důsledná obchodní strategie zapříčinila neustálý efektivní růst a rozšíření naší společnosti. Postupně se naše služby rozrůstaly a dnes nabízíme ve svých vlastních provozovnách motoristům komplexní profesionální služby.

sponzorujeme

Stanislav Brousek (* 29. 9. 2007), Pasečnice u Domažlic

Už ve 3 letech se proháněl po louce na motorce, a to ho dovedlo až k tomu, že si v roce 2015 zajel svůj první závod Chodský čakan jako řidič buggyny, kde si dojel pro první místo, a to 2 roky po sobě. Už nebylo kam by se mohl dál posunout, tak se rozhodl v 8 letech pro start na republikových závodech, kde hned první sezónu skončil na 3. místě. V roce 2018 získal titul mistra České republiky. V roce 2019 postoupil v závodění o třídu výš.

V roce 2020 jel celkem 10 závodů v kategorii Racer Buggy 250, kde všech 10 závodů vyhrál, z toho bylo 6 republikových, a stal se už po druhé mistrem České republiky.

Pro rok 2021 byl vybrán autoklubem ČR jako jediný Čech do závodů na mistrovství Evropy v autokrosu v kategorii CrossCar Academy Trophy. Celkem se jelo 5 závodů o 13 závodnících. Jednalo se o buggyny s náhonem na zadní nápravu s motorem Yamaha o obsahu 750 cm3. První závod, který se konal ve Francii nedopadl dobře.  Avšak 2. závod, který se konal na domácí půdě v České republice v Přerově dojel na krásném 3. místě. V italské Maggiore, kde se mohl umístit na 3. místě, bohužel kvůli defektu pneumatiky dokroužil až na 9. místo. Z předposledního závodu, který se pořádal ve Španělsku musel odstoupit, kvůli střetu se soupeřem. V tomto závodě se mohl umístit na velmi dobrém místě. Poslední závod mistrovství světa v rallycrossu v německém Nürburgringu se umístil na 2. místě. V sezóně pro rok 2021 se celkově umístil na 6. místě. Samozřejmě se účastnil i několika závodů v kategorii juniorbuggy v České republice.

V první polovině roku 2022 absolvoval už 3 závody o celkovém umístění na 5. pozici. První závod zajel v Humpolci, byl to taky první závod českého šampionátu, kde se zadařilo až do chvíle, než se ve 3. rozjížďce vyboural a poškodil si buggynu. Nicméně mechanik buggynu opravil velmi rychle a týden na to jel 2. závod českého mistrovství v Německu, odkud spokojeně odjížděl s druhou pozicí ve finále. 3. závod se konal v Přerově, kde se umístil na 4. místě. Poté už startoval na prvním závodu mistrovství Evropy v kategorii CrossCar Academy Trophy v Německu, kde dojel na krásném 3.místě. Další týden se zúčastnil v Nové Pace závodu v kategorii juniorbuggy. Jednalo se také o mistrovství Evropy, kde skončil na 2. místě a ve finále startoval z 1. řady. Tři kola se držel na třetí pozici, ale pak měl defekt pravé zadní pneumatiky. Poté ho dojel holandský soupeř, který mu rozřízl pravou přední pneumatiku, ale i přesto dokázal dojet na 6.místě.

Sezóna 2022 byla velice vydařená. Na Mistrovství Evropy po 5 závodech skončil na celkové 3. pozici v kategorie XC Academy Trophy. V MČR se mu tolik nedařilo a s juniorbuggy skončil v sezóně na špatném umístění. Na poslední závod už ani nevyrazil. V italském městě Bologna si převzal trofej za třetí příčku v CrossCar Academy v divizi JuniorBuggy od Mezinárodní automobilové federace FIA, a poté začal přemýšlet nad nadcházejícím rokem 2023.

V roce 2023 přišlo rozhodnutí, že se prodá JuniorBuggy a že se pojede kategorie Mascom Cup. V této kategorii se závodí s kartcrossovým speciálem, který má poháněnou pouze zadní nápravu. Každý jezdec má stejné vozidlo i tlumiče a motor musí být sériový bez úprav. Standa přesedlal i do nového týmu RSK Trade, což je tým přímo výrobce těchto speciálů Romana Kalvody. V této kategorie se na každém závodě sejde okolo 20-25 jezdců. První závod v Humpolci Standa pojal jako zkušební, přesto se mu dařilo a dojel na 2. pozici na světě. Na druhém závodě v Nové Pace se mu podařilo vyhrát a ze závodu si odvážel zlatý věnec a plný počet bodů do tabulky šampionátu. Na třetím závodě v Přerově šel na start až z druhé řady, zabojoval a do cíle dojel na druhé pozici. Dalším podnikem byl rallycross v Sedlčanech, kde je kategorie Mascom Cup součástí již několik let. Byla to pro Standu nová trať i zkušenost, přesto dokázal zvítězit. Zpestření sezony byl vložený závod při mistrovství Evropy v Nové Pace. Mascom Cup byl vložený závod a měl ho klasicky bodovaný do svého podniku. Pro Standu to byly skvělé závody s parádní atmosférou a opět se mu podařilo vyhrát v nabité konkurenci s 27 soupeři. Poté ho čekal opět rallycross v Sedlčanech. Tam se mu moc nedařilo a ve finále, když bojoval o třetí místo, byl nakonec vyloučen a klasifikován jako 13. Následující závod byl vrcholný a to v Poříčí nad Sázavou, kde jsou vždy nejlepší závody z českého mistrovství. Závody se velice vydařily a Standa zvítězil. Další závod byl na Standovo neoblíbené trati v Dolním Bousově, kde se mu nedařilo. Bylo to způsobeno mimo jiné i kvůli Standovo lehké váze (Standa je nejmladší ze startovního pole), a tak dojel na 6. místo. Předposlední závod seriálu Mascom Cup 2023 se konal v Sedlčanech. Byly to opět vydařené závody, které vyhrál a Standa se tak stal vítězem celého seriálu Mascom Cup 2023. Před posledním závodem v Rakousku se jel volný závod Setkání mistrů v Humpolci. Standa dostal nabídku od týmu RSK Romana Kalvody, aby se svezl ve velkém evropském CrossCar s motorem Yamaha 800 ccm. Nabídku využil. Závod si užil a nasbíral plno nových zkušeností. Poslední závod Mascom Cup v Rakousku chtěl vyhrát a potvrdit tak celkové umístění na 1. místě. Vyhrál měřené tréninky, rozjížďky, v semifinále jsem byl druhý a ve finále bohužel skončil hned v 1. zatáčce ve hromadné kolizi. Nic to však neznamenalo a Standa stanul na stupínku vítězů se získaným celkovým prvenstvím.

„Za skvělou sezonu 2023 děkuji hlavně rodičům, skvělému týmu RSK za celoroční práci a přípravu karta a sponzoru WPauto.“ (Standa Brousek)